Založ si blog

Investičný Martin

Volebné programy kandidátov v komunálnych voľbách v kombinácii so zrušením nútenej správy mesta sľubovalo zvýšenú investičnu aktivitu pre nové volebné obdobie.
Dnes, viac ako 100 dní od nástupu primátora a poslancov do funkcie, postupne presakujú informacie o zámeroch mesta.
Asi najväčšia stigma pre mesto je prístup na Martinské hole. Kým v kapmani sa kládol dôraz skôr na opravu a rozšírenie existujúcej cesty, čo by bola zrejme nepomerne nižšia investícia, dnes vypadá situacia inak. Po troch mesiacoch zrejme jednania medzi vlastníkmi pozemkov pod a okolo jestvujúcej cesty a radnicou uviazli na mŕtvom bode. Preto pán primátor prezentoval odhodlanie pustiť sa čo najskôr do výstavby novej lanovej dráhy zo Strání na Martinské hole. Je tu ale veľa otáznikov. Ako je to s pozemkami, kde by mala lanovka stáť? je vôbec vhodné, aby mesto samo išlo do takejto investičnej akcie? Budú zverejnené nejaké konkrétnejšie čísla, ako náklady na investíciu, plánovane príjmy priamo z prevádzkovania lanoviek i prípadne zainteresovanie prevádzkovateľa lyžiarskeho strediska, či ubytovacích zariadení? A čo samotná cesta, bude rekonštruovaná aspoň v súčasnom profile, alebo bude ponechaná na pospas zubu času a prevádzky?
V predvolebných diskusiách sa pomerne často pretriasala dopravná situácia v meste, každý z kandidátov na primátora (mnohí sedia v zastupiteľstve ako poslanci) sľuboval riešenie. Zatiaľ však chýba nejaký oficiálny výstup, kam by sa mesto chcelo posunúť. Zo zvukového záznamu zasadnutia MsZ sme počuli len o tom, že sa robí geologický prieskum pod Vajanského námestím, kde vrámci rekonštrukcie by mali vzniknúť podzemné parkovacie priestory. Avšak to je jediná hmatateľná informacia. Nevieme, či sa budú hýbať veci ohľadom tzv. Východného okruhu mesta, ako bude dopravn obsluhovaná plánovaná železnčcná zastávka Martin-Košúty, či plánovaný športový areál na Pltníkoch. Tak isto nie je známe, čo je v pláne s najdôležitejšími dopravnými uzlami: križovatkou pod Národným cintorínom, križovatkou pri Martimexe a dočasným kruhovým objazdom v Košútoch.

Jednotlivé investície by mali podliehať istému konceptu s dopravným riešením. Ak aj existuje, vypadá, že je dobre utajený.

Quo vadis, Martinské terasy?

09.04.2019

Novozvolený primátor mesta Martin sa odvážne rozhodol pre diskusiu s občanmi jednotlivých mestských častí. So záujmom som si pozrel reportáž miestnej Televízie Turiec zo stretnutia s občanmi viac »

Stavebný boom v meste Martin

07.04.2019

[caption id="attachment_8" align="alignnone" width="300"] Vyrastie tu nové sídlisko?[/caption] Tak ako iné mestá na Slovensku, i mesto Martin čelí vážnemu problému: úbytku obyvateľov. Dramaticky viac »

Bratislava Doprava Obmedzenia Uzávera cesta, autá

Motorkár sa hnal po bratislavskom obchvate 153 km/h. Pozrite si video

22.04.2019 20:15

Aj keď po diaľničnom obchvate Bratislavy možno ísť najviac 90 km/h, polícia na Veľkonočný pondelok namerala motorkárovi 153 km/h. Pozrite si video.

Irán, ropa

USA definitívne zavrú kohútiky iránskej rope. Žiadne výnimky zo sankcií

22.04.2019 19:15

Americké sankcie na obchodovanie s iránskou ropou budú od mája platiť bez výnimky.

Srí Lanka, teroristické útoky

Expert: Násilie je lacné. Niekoľko fanatických šialencov môže zničiť krajinu

22.04.2019 19:00

Zomrelo okolo 300 ľudí. Boli to mimoriadne provokatívne útoky, dodal Rajesh Venugopal.

Huawei 5G internet, Dec. 18, 2018.

Tlak zo strany USA Huawei nezabrzdil. Firma zvýšila tržby o 39 percent

22.04.2019 18:07

Huawei zvýšil tržby medziročne o 39 percent na 179,7 miliardy jüanov, a to napriek snahe USA prinútiť spojencov, aby technológia tohto podniku nevyužívali.

satakieli

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2783x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie

Archív