Založ si blog

Investičný Martin

Volebné programy kandidátov v komunálnych voľbách v kombinácii so zrušením nútenej správy mesta sľubovalo zvýšenú investičnu aktivitu pre nové volebné obdobie.
Dnes, viac ako 100 dní od nástupu primátora a poslancov do funkcie, postupne presakujú informacie o zámeroch mesta.
Asi najväčšia stigma pre mesto je prístup na Martinské hole. Kým v kapmani sa kládol dôraz skôr na opravu a rozšírenie existujúcej cesty, čo by bola zrejme nepomerne nižšia investícia, dnes vypadá situacia inak. Po troch mesiacoch zrejme jednania medzi vlastníkmi pozemkov pod a okolo jestvujúcej cesty a radnicou uviazli na mŕtvom bode. Preto pán primátor prezentoval odhodlanie pustiť sa čo najskôr do výstavby novej lanovej dráhy zo Strání na Martinské hole. Je tu ale veľa otáznikov. Ako je to s pozemkami, kde by mala lanovka stáť? je vôbec vhodné, aby mesto samo išlo do takejto investičnej akcie? Budú zverejnené nejaké konkrétnejšie čísla, ako náklady na investíciu, plánovane príjmy priamo z prevádzkovania lanoviek i prípadne zainteresovanie prevádzkovateľa lyžiarskeho strediska, či ubytovacích zariadení? A čo samotná cesta, bude rekonštruovaná aspoň v súčasnom profile, alebo bude ponechaná na pospas zubu času a prevádzky?
V predvolebných diskusiách sa pomerne často pretriasala dopravná situácia v meste, každý z kandidátov na primátora (mnohí sedia v zastupiteľstve ako poslanci) sľuboval riešenie. Zatiaľ však chýba nejaký oficiálny výstup, kam by sa mesto chcelo posunúť. Zo zvukového záznamu zasadnutia MsZ sme počuli len o tom, že sa robí geologický prieskum pod Vajanského námestím, kde vrámci rekonštrukcie by mali vzniknúť podzemné parkovacie priestory. Avšak to je jediná hmatateľná informacia. Nevieme, či sa budú hýbať veci ohľadom tzv. Východného okruhu mesta, ako bude dopravn obsluhovaná plánovaná železnčcná zastávka Martin-Košúty, či plánovaný športový areál na Pltníkoch. Tak isto nie je známe, čo je v pláne s najdôležitejšími dopravnými uzlami: križovatkou pod Národným cintorínom, križovatkou pri Martimexe a dočasným kruhovým objazdom v Košútoch.

Jednotlivé investície by mali podliehať istému konceptu s dopravným riešením. Ak aj existuje, vypadá, že je dobre utajený.

Jilemnického ulica a jej vyhliadky

20.08.2019

Každý z nás s ňou má skúsenosti. Málokto ju chváli. Rovný úsek cesty od nadjazdu po križovatku pri Martimexe má veľmi zlú reputáciu.... Reťaz áut Trend, nie len v našom meste je jasný: viac »

Marketing a là mesto Martin

02.07.2019

Ako som už vo svojom blogu písal, mesto Martin spustilo online dotazník o spokojnosti cestujúcich so službami MHD Martin. Môžeme viesť diskusiu o jeho kvalite, podobne ako o súbežnom dotazníku, viac »

Chystá mesto Martin dopravný podnik?

17.06.2019

V našom meste vznikla zaujímavá situácia. V nedávnom rozhovore pán primátor Danko zľahka nadškrtol investičný záujem kúpy nových autobusov. Ako reakcia na tento článok bol ako občianska viac »

včela, včelár, čerešňa, kvet, opeľovanie,

Tam, kde bzučia včely, sa dobre hospodári

24.08.2019 13:00

Včely sú zdravím krajiny a ľudí. Sú jedinečným identifikačným kódom, na Slovensku pomáhali emancipovať národ a jeho jazyk.

balistická raketa, trident, odpálenie, raketa

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019 12:13

Armáda uviedla, že oba testy potvrdili technickú pripravenosť a efektivitu striel aj systému na odpaľovanie rakiet z ponoriek.

dialnicny hranicny prechod Jarovce , tabula , tabule , dialnica

Chaos na diaľniciach v Európe

24.08.2019 12:00

Zvykli sme si, že už neplatíme roaming za telefonovanie v Európe, no pri cestovaní je to s jednotnou Európou horšie.

Revište

Opustené hrady sa menia na ciele turistov

24.08.2019 11:00

Obnova hradných zrúcanín s pomocou nezamestnaných odštartovala v roku 2011.

satakieli

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 10628x
Priemerná čítanosť článkov: 1329x

Autor blogu

Kategórie