Založ si blog

O škole a autíčkach(v Košútoch 1)

Skončilo sa to krásne obdobie, plné slnka, oddychu a nových zážitkov, zvané letné prázdniny. Deti opäť zasadli do školských lavíc.. čím ďalej, tým častejšie priamo z auta. Prázdniny preto neskončili len školopovinnej mládeži, ale aj obyvateľom ulíc susediacich so školami. Nie inak je to v MČ Košúty 1, kde ulice Hurbanova a Hodžova každodenne odolávajú nájazdu kmeňa rodičov, voziacich svoje ratolesti za poznaním.

V snahe zaparkovať čo najbližšie ku škole, alebo dnes už v snahe na uzučkých uliciach vôbec zaparkovať, najmä v rannej špičke robí zvýšená premávka vrásky usadlíkom v tejto lokalite. Škola, mestská časť i mesto ponúkajú alternatívu. Aby sa rodičia vyhli takmer upchatej ceste, ponúkajú alternatívu. Cez ul. Severná je dostupné parkovisko pri futbalovom ihrisku. Deťúrence na ceste za poznaním čaká asi 150 metrová prechádzka popri ihrisku. Áno, je to alternatíva. Severná a časť Hurbanovej je o máčny mak širšia ako Hodžova. Na druhej strane, kým pôvodná trasa je napájaná akým takým kruháčikom, nová trasa „ponúka“ prejazd križovatkou Severná – Jilemnického. Kmeň rodičov Východná občas strávi na križovatke aj 5-6 minút. Tak je na rodičoch, ktorú z lákavých možností si vyberú.

Novo ponúkaná alternatíva však v sebe skrýva časovanú bombu. Stále ulica Severná papierovo slúži na dopravné napojenie Martinských terás. A to túto cestu upchá nadobro.

Jilemnického ulica a jej vyhliadky

20.08.2019

Každý z nás s ňou má skúsenosti. Málokto ju chváli. Rovný úsek cesty od nadjazdu po križovatku pri Martimexe má veľmi zlú reputáciu.... Reťaz áut Trend, nie len v našom meste je jasný: viac »

Marketing a là mesto Martin

02.07.2019

Ako som už vo svojom blogu písal, mesto Martin spustilo online dotazník o spokojnosti cestujúcich so službami MHD Martin. Môžeme viesť diskusiu o jeho kvalite, podobne ako o súbežnom dotazníku, viac »

Chystá mesto Martin dopravný podnik?

17.06.2019

V našom meste vznikla zaujímavá situácia. V nedávnom rozhovore pán primátor Danko zľahka nadškrtol investičný záujem kúpy nových autobusov. Ako reakcia na tento článok bol ako občianska viac »

tablet, výnosy, obchod, ekonomika, globalizácia, graf, hospodársky výsledok

Svet v roku 2040? Ovplyvní ho sedem hlavných trendov

15.09.2019 20:00

Za posledných 25 rokov mala globalizácia oveľa väčší vplyv na zníženie chudoby ako celá zahraničná pomoc bohatých krajín od 2. svetovej vojny.

bezpilotný, dron, global, hawk

Irak odmietol tvrdenia o tom, že drony zaútočili na Saudskú Arábiu z jeho územia

15.09.2019 19:04

K sobotňajším útokom dronmi na dve významné ropné zariadenia v Saudskej Arábii sa prihlásili jemenskí húsíovia.

Turecko Rusko S-400 dodávka protivzdušná obrana, lietadlo

Rusko dodalo Turecku druhú batériu systému protivzdušnej obrany S-400

15.09.2019 17:56

Vojenské vzťahy Turecka s Ruskom sú predmetom znepokojenia zo strany Severoatlantickej aliancie.

jurčovič, počasie

Po peknom týždni škaredý. Zo severu príde rozsiahla oblačnosť!

15.09.2019 17:13

Rozlúčte sa s mariánskym letom.

satakieli

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 11803x
Priemerná čítanosť článkov: 1311x

Autor blogu

Kategórie