Založ si blog

O škole a autíčkach(v Košútoch 1)

Skončilo sa to krásne obdobie, plné slnka, oddychu a nových zážitkov, zvané letné prázdniny. Deti opäť zasadli do školských lavíc.. čím ďalej, tým častejšie priamo z auta. Prázdniny preto neskončili len školopovinnej mládeži, ale aj obyvateľom ulíc susediacich so školami. Nie inak je to v MČ Košúty 1, kde ulice Hurbanova a Hodžova každodenne odolávajú nájazdu kmeňa rodičov, voziacich svoje ratolesti za poznaním.

V snahe zaparkovať čo najbližšie ku škole, alebo dnes už v snahe na uzučkých uliciach vôbec zaparkovať, najmä v rannej špičke robí zvýšená premávka vrásky usadlíkom v tejto lokalite. Škola, mestská časť i mesto ponúkajú alternatívu. Aby sa rodičia vyhli takmer upchatej ceste, ponúkajú alternatívu. Cez ul. Severná je dostupné parkovisko pri futbalovom ihrisku. Deťúrence na ceste za poznaním čaká asi 150 metrová prechádzka popri ihrisku. Áno, je to alternatíva. Severná a časť Hurbanovej je o máčny mak širšia ako Hodžova. Na druhej strane, kým pôvodná trasa je napájaná akým takým kruháčikom, nová trasa „ponúka“ prejazd križovatkou Severná – Jilemnického. Kmeň rodičov Východná občas strávi na križovatke aj 5-6 minút. Tak je na rodičoch, ktorú z lákavých možností si vyberú.

Novo ponúkaná alternatíva však v sebe skrýva časovanú bombu. Stále ulica Severná papierovo slúži na dopravné napojenie Martinských terás. A to túto cestu upchá nadobro.

Otvorený list mestskému zastupiteľstvu v Martine

12.11.2019

So súhlasom pisateľa zverejňujem nasledujúci list mestskému zastupiteľstvu v Martine: Vážený pán primátor, Vážená pani poslankyňa, Vážený pán poslanec, Tento víkend si pripomíname viac »

Na Martinské terasy poza bučky?

30.09.2019

Nie tak dávno som písal o tom, že po vlne odvolaní staviteľ stiahol žiadosť o územné konanie na umiestnenie Martinských terás. Dôvod na tento ťah nie je známy. Či už to bolo práve kvôli viac »

Jilemnického ulica a jej vyhliadky

20.08.2019

Každý z nás s ňou má skúsenosti. Málokto ju chváli. Rovný úsek cesty od nadjazdu po križovatku pri Martimexe má veľmi zlú reputáciu.... Reťaz áut Trend, nie len v našom meste je jasný: viac »

Donald Trump

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

28.01.2020 18:49, aktualizované: 23:16

Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu a Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela.

bojnice zoo vch

Ako vyzerá karanténa bojnickej zoo?

28.01.2020 18:21

Po úhyne vtákov a uzatvorení zoo Bojnice, sú momentálne ostatné druhy vtáctva pod prísnym dozorom.

Dobré zdravie - január 2020

Svetové výsledky slovenskej lekárky: Zlepšuje život diabetikov jedlom

28.01.2020 18:00

Nenápadná červenovlasá lekárka z Liptovského Mikuláša lieči špeciálne zloženou stravou svojich pacientov s cukrovkou.

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Na Myjave niekto prestrelil okno čakárne detskej ambulancie aj stenu budovy

28.01.2020 17:51

Jeden projektil vnikol priamo do čakárne, kde v tom čase sedelo niekoľko detí s rodičmi.

satakieli

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 17129x
Priemerná čítanosť článkov: 1557x

Autor blogu

Kategórie