Celý svet sa už takmer rok morí s pandémiou ochorenia Covid 19. Niektoré štáty stavili na prísne opatrenia, iné naopak praktizujú voľnejší prístup. V ňom vynikajú najmä dve severské krajiny – Švédsko a Fínsko.
A potom je tu malá krajina v srdci kontinentu, ktorá sa vydala vlastnou, unikátnou cestou. Vláda Slovenskej republiky sa rozhodla zariskovať a staviť na kartu s názvom testovanie. Ako jediná v Európe, ak nie na svete. Napriek všeobecnému názoru, že antigénové testy nie sú na takéto testovanie prispôsobené. V mysli sa mi vynára mierne hysterický výrok zatiaľ jedinej premiérky: „Snáď sa 17 krajín nebude mýliť…“
Dajme teraz bokom všetky emócie, radikálne názory o tom, či Covid je taký nebezpečný, či nie a či vôbec existuje (autor článku existenciu Covid-u nespochybňuje). Pozrime sa na účinnosť atómovej zbrane. Postavme si pár základných otázok, ktoré by mali poukázať na efektivitu. Žiaľ, ja sám na ne nepoznám odpoveď, požiadal som viacerých poslancov o odpoveď, zatiaľ sa nik neozval….
1. Aké sú u jednotlivých štátov EÚ náklady spojené s testovaním na 100tis. obyvateľov
2. Aký je u jednotlivých štátov EÚ počet testovaných na 100tis.obyvateľov
3. Ako dlho od 15.3.2020 nemohli v krajinách EÚ žiaci 10rokov a viac absolvovať prezenčnú formu štúdia
4. Aká je doba uzavretia prevádzok HoReCa, športovísk, kult.ustanovizní a kostolov v jednotlivých štátoch EÚ?
5. Aký je aktuálny počet Covid positive na 100tis.obyvateľov
Zodpovednaním týchto otázok by sme mali posúdiť účinnosť testovania a vyvodením zodpovednosti. Rozdať odmeny, ak bol plán účinný a naopak ak účinný nebol, nemali by začať padať hlavy?
Pasívny počin s aktívnou povinnou účasťou ...
Nielen v Europe ale na celom svete a prilahlom ...
Dobry članok s racionalnym pohladom na situaciu ...
Celá debata | RSS tejto debaty